BIKE RESORT VALAŠSKO SE ROZLÉHÁ NA ÚZEMÍ OD VSETÍNA PO VELKÉ KARLOVICE MEZI HŘEBENY VSETÍNSKÝCH BESKYD A JAVORNÍKŮ.

Vsetínská Bečva pramení ve Velkých Karlovicích pod vrcholem hřebene Vsetínských Beskyd. Spolu s tímto pohořím a protějšími Javorníky tvoří hlavní dominanty Bike resort Valašsko. Po trailech a stezkách můžeš putovat devíti katastry měst a obcí na kole, ale i bez něj.

Co všechno nabízí BRV pro bikera, ale i návštěvníka bez kola?

Tak třeba ve Velkých Karlovicích Bike park Kyčerka, muzeum, starý dřevěný kostel. V Karolince pak návštěvu skláren nebo výšlap na památnou Valašskou horu Soláň posetou hmotnými vzpomínkami na místní umělce. V Novém Hrozenkově se můžete vykoupat v přírodním jezeře Na Stanoch nebo vyjet na hřeben Javorníků a okusit na Portáši Halušky a na Kohútce vyhlášené borůvkové knedlíky s tvarohem. Na Halenkově pak zajezděte na cvičné dráze pro kola. Huslenky jsou romanticky zvlněné se spoustou horských luk a Zděchov, kde se nachází jeden z trailů, vás pozve k návštěvě nedalekého skalního města Pulčín. Odtud můžete sjet do Hovězí, které je plné života a dynamicky vás vystřelí třeba na Vsetínské Beskydy a skvělou hřebenovku okolo Krošenků, která vás nad Janovou s malebnými dřevěnicemi dovede do největšího Valašského města – do Vsetína. Tady se nachází již zavedená Bike aréna Vsetín, zámek s parkem, obchodní centra, nemocnice atd.

Ať už bydlíš po dobu pobytu kdekoliv území BRV, musíš prostě zkusit obě profláknuté hřebenovky, navštívit jezero u Vsackého Cábu, zkusit sjezdy po spádových hřebíncích do údolí k Vsetínské Bečvě. Třeba v Huslenkách v údolí Kychová se i v parných letních dnech řádně ochladíš. Je zde vždy o několik stupňů celsia méně, než jinde.

To samozřejmě je jen střípek z nabídky.