Nejnavštevovanější
Cyklostezka Bečva – Královna stezek Moravy

Cyklostezka Bečva – Královna stezek Moravy

běžkařské trasy, lyžařské střediska
Cyklostezka Bečva – Královna stezek Moravy Nejnavštevovanější

Nejnavštěvovanější moravskou cyklostezkou je Cyklostezka Bečva. Začíná ve dvou místech Valašska. Jedna kopíruje řeku Rožnovská Bečva a z obce Horní Bečva se spouští přes Rožnov pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí. Na území našeho Bike resortu Valašsko se nachází však úsek druhý, vedoucí kolem řeky Vsetínská Bečva. Právě podle tohoto úseku dostala trasa přívlastek „Královna stezek Moravy“.

Line se malebnou krajinou kolem divoké Bečvy pod úpatími hor, mezi typickými dřevěnými chalupami, kolem jezer a koupališť, restaurací a občerstvovacích míst. Cyklostezka je opravdovou tepnou Bike resortu Valašsko. Bude cílem vaší cesty s dětmi za zábavou, startem na některou z MTB tras a zároveň i návratem z nich zpět do místa cíle vaší cesty na kole po Valašsku. Obrovskou výhodou této nejkrásnější stezky je napojení na vlak, který disponuje prostory na přepravu kol, takže když vám dojdou síly nebo zaskočí počasí, řešení je nasnadě. Na našem úseku v BRV je stezka dlouhá 42 km a je vhodná i pro in-line bruslení.

Z Velkých Karlovic do Velkých Karlovic. Pokud se ti nechce šlapat přes hřeben Vsetínských Beskyd na začátek Cyklostezky Bečva na Rožnovské straně, dovezeme tě na její začátek, jmenovitě k Hotelu Duo na Horní Bečvě, kde si dáš ranní cyklistickou snídani a pak se můžeš spustit dolů přes Prostřední a Dolní Bečvu do Rožnova. Na Prostřední Bečvě nebo i dříve po MTB trase pak můžeš pokořit na některém z našich kol Pustevny a Radhošť. V Rožnově pak nevynecháš Valašské muzeum v přírodě nebo návštěvu Jurkovičovy rozhledny.

Z Rožnova pod Radhoštěm pak kolem řeky dojedeš přes Zubří, Zašovou do Valašských Atén, do Valašského Meziříčí. Tady stojí za to shlédnout historické centrum, občerstvit se v některé z kaváren na náměstí a od soutoku Rožnovské se Vsetínskou Bečvou se vydat proti proudu té druhé jmenované do největšího valašského města Vsetína. Než do centra Valašska dojedeš, můžeš odbočit ke skalním útvarům, dojet se podívat k přehradě Bystřička, okoupat se v ní pod druhou nejstarší kamennou hrází na Moravě. Ve Vsetíně nakoukni na jeden z trailů Bike arény a do ní se vyprav na samostatný výlet. Ve Vsetíně, který je znám jako město velmi pohnuté a kruté historie pak můžeš navštívit zámek, občerstvit se v kavárnách a restauracích, zchladit se posezením v zámeckém parku nebo zavítat do obchodních center a doplnit zásoby. Vsetín je již součástí Bike resortu Valašsko a po Královně stezek Moravy tě zpět do místa tvého startu na pouť cyklostezkou Bečva dovede naše cyklistická tepna. Vše se dá zvládnout za jeden den. To ti doporučujeme hlavně na některém z našich elektrokol. Když to zvládneš za jeden den, tak si zcela jistě vybereš své další individuální cíle a další návštěvy. Na území SBRV ti cyklostezku v délce 42 km doporučujeme na celý den. Žádné starosti, jen tak jezdit…

Valašská bike tour

MTB trail
Valašská bike tour

Od hotelu k hotelu s převozem zavazadel, s průvodcem i bez něj, s možností polopenze a zapůjčením kol. Vícedenní přejezdy hor po nejkrásnějších i zapomenutých místech Bike resortu Valašsko.

Noclehy ti zařídíme v těchto ubytovacích a hotelových zařízeních: Horský hotel Tatra Velké Karlovice, Penzion Gaudeamus a Valašské chalupy ve Velkých Karlovicích, Horský hotel DUO na Horní Bečvě, Horský hotel Portáš a Horský hotel Kohútka na Javorníkách, Horský hotel Vsacký Cáb ve Vsetíně, Chata Nivka přímo u Bike arény Vsetín. Možnost 4 denních nebo 6-ti denních balíčků!!!!

Vsetínské MTB okruhy

MTB trail
Vsetínské MTB okruhy

Trasy o celkové délce přes 180 km vyrážejí ze Vsetína do okolí. Jsou nejstaršími značenými okruhy takového rozsahu pro MTB v ČR. Přes skalní útvary, návštěvu Hostýnských vrchů, Vsetínských Beskyd, Javorníků a Vizovických vrchů, poznáte místa nejstaršího osidlování Valašska, místa, kde se odehrávaly boje od dob pradávných až nedávných za svobodu, místa rozhleden a nádherných vyhlídek do krajiny…. Jen nasednout a jet.

Karlovské MTB okruhy

MTB trail
Karlovské MTB okruhy

Tyto okruhy mají start a cíl ve Velkých Karlovicích. Jejich délka také přesahuje 150 kilometrů a podobně jako Vsetínské okruhy jsou vedeny různými místy Valašska. Lze je různě kombinovat a jsou velmi atraktivní.

Velká horská podkova – MTB

MTB trail
Velká horská podkova – MTB

Na trase určené pro horská kola po hřebenech Vsetínských Beskyd pojedeš 103 km. Doporučeným místem startu je Vsetín, odkud se vyšplháš cca 13 km dlouhým stoupáním kolem Valovy skály na nejvyšší bod města Vsacký Cáb se stejnojmenným hotelem. V nadmořské výšce 843 m.n.m., se od horské chaty, která je součástí Valašské Bike tour, vydáš směrem na Vsackou Tanečnici a odtud na Soláň. To budeš mít za sebou dalších 15 km.

Na Solání je více cílů návštěv. Od restaurací v místních hotelových zařízeních a horských chatách, přes Zvonici s galerií a infocentrem až po další galerie. Těch je tu tolik proto, že Soláň je horou, která odjakživa přitahovala Valašské umělce. Po prohlídce této nádherné hory patřící katastrálně pod město Karolinka se naše pouť směřuje na Benešky, Vysokou (nejvyšší kopec Vsetínských Beskyd /1024 m.n.m./) na Bumbálku. Tady jsme na chvíli na návštěvě na Slovensku. Sjedeme po lesní cestě na Bezkyd. Přes Oselnou vyšlapeme po státní hranici na kopec Lemešná a sjedeme do stejnojmenného sedla. Zde křižujeme asfaltovou silnici ze slovenského Makova do Lyžařského střediska Kasárně, které je dalším cílem naší cesty. Ať už nahoru využiješ k výjezdu zmíněnou cestu nebo pokračuješ po turistické značce ve zdolávání hor a nevadí ti, že budeš i chvíli tlačit svoje kolo, tak se obě cesty potkají těsně před Kasárnami v sedle Butorky. Na Kasárnách je více možností, kde se občerstvit. My doporučujeme třeba hotely Hájenka, Fran, Bačkárka. Od nich se vyšplháme pro změnu na nejvyšší horu Javorníků, kterým je Velký Javorník. Jeho nadmořská výška je přes 1070 metrů. Pak následuje nádherná hřebenová trasa cca 14 km dlouhá přes Stratenec s rozhlednou na nejvyšší bod české strany Javorníků, Malý Javorník. Odtud je to už jen kousek k Portáši ze skvělou atmosférou horské boudy a nebo na nedalekou Kohútku, která je známá jako největší lyžařský areál v okrese Vsetín a místní borůvkové knedlíky prostě do sebe musíš nasoukat. Litovat nebudeš, stejně tak, jako nebudeš litovat dalšího úseku trasy. Pořád lemuješ státní hranici. U rozcestí zvaného Krkostěna /proč asi J / se můžeš rozhodnout, zda budeš pokračovat na Papájské sedlo, které je místem prvního příchodu čs.vojáků od ČR v květnu 1945 nebo sjedeš přes nádherné horské louky do Huslenek a do Vsetína dojedeš zbývajících cca 12 km po cyklostezce nebo trasu přes zmíněné Papájské sedlo a přes Makytu dojedeš na sedlo Radošov a vydáš se do Zděchova, kde je parádní koupaliště s horskou vodou a jeden z trailů Biketrails Valašsko. Čeká tě tady náročný výjezd na kopec Filka a z něj už pak jedeš na vrchol Jahodný a z Javorníků se spustíš těsně před Vsetínem do obce Ústí a poslední 3km tě do města dovede Cyklostezka Bečva. Prostě paráda.

Hřeben Vsetínských Beskyd

MTB trail
Hřeben Vsetínských Beskyd

Doporučeným místem startu je Vsetín, odkud se vyšplháš cca 13 km dlouhým stoupáním kolem Valovy skály na nejvyšší bod města Vsacký Cáb se stejnojmenným hotelem. V nadmořské výšce 843 m.n.m., se od horské chaty, která je součástí Valašské Bike tour, vydáš směrem na Vsackou Tanečnici a odtud na Soláň. To budeš mít za sebou dalších 15 km.

Na Solání je více cílů návštěv. Od restaurací v místních hotelových zařízeních a horských chatách, přes Zvonici s galerií a infocentrem až po další galerie. Těch je tu tolik proto, že Soláň je horou, která odjakživa přitahovala Valašské umělce. Po prohlídce této nádherné hory patřící katastrálně pod město Karolinka se naše pouť směřuje na Benešky, Vysokou (nejvyšší kopec Vsetínských Beskyd /1024 m.n.m./) na Bumbálku. Tady jsme na chvíli na návštěvě na Slovensku. Sjedeme po lesní cestě na Bezkyd. Odtud sjedeš po jednom z trailů Biketrails Valašsko na začátek Cyklostezky Bečva v Leskovém ve Velkých Karlovicích. Hřeben se často jezdí i v opačném směru a je možno jej rozdělit na dvě etapy. Hraničním místem je hora Soláň. Více informací v Bike centru SHOPa ve Velkých Karlovicích.

Hřeben Javorníků

MTB trail
Hřeben Javorníků

Přes Oselnou vyšlapeme po státní hranici na kopec Lemešná a sjedeme do stejnojmenného sedla. Zde křižujeme asfaltovou silnici ze slovenského Makova do Lyžařského střediska Kasárně, které je dalším cílem naší cesty. Ať už nahoru využiješ k výjezdu zmíněnou cestu nebo pokračuješ po turistické značce ve zdolávání hor a nevadí ti, že budeš i chvíli tlačit svoje kolo, tak se obě cesty potkají těsně před Kasárnami v sedle Butorky.

Na Kasárnách je více možností, kde se občerstvit. My doporučujeme třeba hotely Hájenka, Fran, Bačkárka. Od nich se vyšplháme pro změnu na nejvyšší horu Javorníků, kterým je Velký Javorník. Jeho nadmořská výška je přes 1070 metrů. Pak následuje nádherná hřebenová trasa cca 14 km dlouhá přes Stratenec s rozhlednou na nejvyšší bod české strany Javorníků, Malý Javorník. Odtud je to už jen kousek k Portáši ze skvělou atmosférou horské boudy a nebo na nedalekou Kohútku, která je známá jako největší lyžařský areál v okrese Vsetín a místní borůvkové knedlíky prostě do sebe musíš nasoukat. Litovat nebudeš, stejně tak, jako nebudeš litovat dalšího úseku trasy. Pořád lemuješ státní hranici. U rozcestí zvaného Krkostěna /proč asi J / se můžeš rozhodnout, zda budeš pokračovat na Papájské sedlo, které je místem prvního příchodu čs.vojáků od ČR v květnu 1945 nebo sjedeš přes nádherné horské louky do Huslenek a do Vsetína dojedeš zbývajících cca 12 km po cyklostezce nebo trasu přes zmíněné Papájské sedlo a přes Makytu dojedeš na sedlo Radošov a vydáš se do Zděchova, kde je parádní koupaliště s horskou vodou a jeden z trailů Biketrails Valašsko. Čeká tě tady náročný výjezd na kopec Filka a z něj už pak jedeš na vrchol Jahodný a z Javorníků se spustíš těsně před Vsetínem do obce Ústí a poslední 3km tě do města dovede Cyklostezka Bečva. Prostě paráda. I tento hřeben doporučujeme rozdělit na dvě individuální vyjížďky. Hranicí je sedlo Kohútka s místním Slovensko-českým infocentrem. Prostě paráda.

Bike park Kyčerka

Bikepark
Bike park Kyčerka Nejzábavnější

Nejstarší a největší Bikepark ve Zlínském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji, 12 km tratí je možno různě kombinovat. Instruktoři, vlek, centrální půjčovna, servis, stravovací služby, nádherné prostředí, skvělá atmosféra.

V SEZÓNĚ 2018 OTEVÍRÁME BIKEPARK v sobotu 2.6.!!! V bikeparku proběhly opravy a do konce června by měl projít velkou rekonstrukcí.
Prázdninový provoz je STŘEDA, ČTVRTEK, PÁTEK , SOBOTA a NEDĚLE od 10.00-18.00, v případě bližšího infa, půjčovny kol pište na mail bsshopa@gmail.cz, tel : 733 714 253

Bike aréna Vsetín

MTB trail
Bike aréna Vsetín

Jedinečný bikový areál na úpatí Hostýnských vrchů stojí určitě za návštěvu. Svou rozlohou je největším areálem svého druhu ve Zlínském kraji. Všechny typy trailů, blízkost Vsetína garantuje kvalitní servisní zázemí některého s cykloobchodů a servisů. V blízkosti je Bike and Fishing Camp a nebo ubytování přímo v aréně v horské plně vybavené chatě Nivka.

Biketrails Valašsko

MTB trail
Biketrails Valašsko

Trailové lokace na území Bike resortu Valašsko nabízejí další možnosti ježdění na uměle vybudovaných tratích. Jednou z nich je trail Tanečnica ve Zděchově, který bude mít již brzy bratříčka v podobě dalších trailů. Trail Baďurka je koncipován jako okruh vedoucí od Bike parku Kyčerka do Bike parku Kyčerka. Po prudším výjezdu, který není úplně zadarmo, se vám na hřebenových loukách pod Javorníčkem otevřou opravdu nejkrásnější výhledy, které Valašsko nabízí. Po kochací části se dostanete do lesů u Bike parku Kyčerka tady už začíná vaše neskutečná jízda plná zábavy.

Marikovský singletrail /Traildorado/

MTB trail
Marikovský singletrail /Traildorado/

U jednoho z hlavních partnerů BRV, u Horského hotelu Portáš na Javorníkách začíná více než 18 kilometrů dlouhý vrstevnicový trail. Jeho objevitelé a udržovatelé, slovenští kamarádi z Púchova vedení Tonym Podstránskym, jej upravují prakticky každý víkend. Jedná se o velmi krásnou, přírodní trasu, která svou délkou a technickou náročností splňuje všechny parametry skvělé zábavy na kole. Když nás oslovíte, domluvíme vám jako průvodce třeba právě Tonyho a pak se už jen můžete oddat jízdě, která vám nedovolí myslet na nic jiného, než na jízdu samotnou. Maximální relax. Návrat na Portáš po celodenní vyjížďce a třeba halušky s brynzou nebo pivo nesoucí název historických strážců hor, podle kterých nese hotel svůj název je už jen třešnička na dortu za dnem v sedle.

Silniční okruhy a trasy

Cyklostezka
Silniční okruhy a trasy

Jsme bike resort a tak nenabízíme jen ježdění na horských kolech. Vyber si některou z tras. Třeba ze Vsetína na Dušnou, Valašskou Bystřici, Rožnov pod Radhoštěm, Soláň, Velké Karlovice, a zpět Vsetín. Nebo z Velkých Karlovic přes Bumbálku na Prostřední Bečvu a přes Soláň zpět do Velkých Karlovic. V opačném směru je to zase jiné a skvělé.

Pokud máš ambici zdolat všechny dostupné vrcholy na svém silničním kole, tak tady máš jejich přehled:

  • Kohútka 913 mnm
  • Soláň 861 mnm
  • Kasárna 980 mnm
  • Vsacký Cáb 825 mnm
  • Bumbálka 870 mnm

Parádně si zastoupáš, na každém vrcholu je samozřejmě možnost občerstvení. Vzhůru do kopců…. 🙂

Za skalními útvary Valašska

MTB trail
Za skalními útvary Valašska

Ze sedla kola můžeš poznat i skalní útvary, kterých na Valašsku není opravdu málo. Ve Vsetíně je nejvyšší skalní útvar v okrese Vsetín, Valova skála. Třeba tam potkáš při cvičení i kluky z Horské služby. Svantovítova skála, Medůvka, Jarcovská gula, Klenovské skály, to je jen krátký výčet možností projet se kolem skal či si na ně vylézt od Vsackého Cábu směrem k Valašskému Meziříčí. Další skály jsou dostupné ze Vsetína na Horní Lideč. Jsou rozmanité a krásné. Lačnovské skály, pověstí opředené Čertovy skály a samozřejmě ze Zděchova nejdostupnější Pulčínské skály ze skalním městem. Stojí za návštěvu.

Za vodními plochami Valašska

MTB trail
Za vodními plochami Valašska

Pokud tě zajímají vodní plochy, na území Bike resortu Valašsko si vybereš. Plavky do báglu a hurá. Okoupat se můžeš na koupališti ve Velkých Karlovicích, ve Vsetíně, ve Zděchově. Vyhledávaným místem koupání je pak přírodní nádrž Na Stanoch přímo u cyklostezky v Novém Hrozenkově. Další možnost koupání je kousek od našeho dalšího partnera, u Horského hotelu Duo na Horní Bečvě v přehradě. Velká přehrada bez možnosti koupání je Stanovnica, nacházející se ve stejnojmenném údolí ve sklářském městě Karolinka a stojí za to se kolem ní projet na bajku.

Pro milovníky romantiky a samoty doporučujeme dvě místa s jezery. Tím prvním je jezero v Jezerném ve Velkých Karlovicích. Kdo viděl seriál Doktor Martin, tak si možná vybaví scénu, kdy se Mirek Donutil trošku v tomto jezeře pobil s Luďkem Sobotou. Druhou vodní plochou v horách je Cábské jezero. Nejlépe dostupné od našeho dalšího partnera, Horského hotelu Vsacký Cáb. Od Cábu je to už co by kamenem dohodil k druhé nejstarší kamenné přehradě na Moravě, na Bystřičku. Tady se už zase koupat můžete.

Za umělci Valašska

MTB trail
Za umělci Valašska

Soláň, Karolinka, Nový Hrozenkov, Velké Karlovice, Vsetín, Hovězí. Všude tu zanechali stopu umělci z Valašska. Malíři, spisovatelé, básníci, skláři, divadelníci. Ponořte se do jejich tvorby a jeďte po jejich stopách na kole třeba od nás z půjčovny.

Za Valašskou gastronomií

MTB trail
Za Valašskou gastronomií

My vás srdečně zveme na zážitky vůní a chutí do Bike resortu Valašsko. Na kolibách a horských chatách je samozřejmě všude dobře. My vám ale doporučíme ty zařízení, které náš Bike resort Valašsko dlouhodobě podporují a jsou zahrnuty v systému našeho cyklistického revíru. Začneme na Horském hotelu Kohútka. Když řekneme, že nejlepší borůvkové kynuté knedlíky na světě jsou právě odtud, tak nepřeháníme ani trochu.

Jen kousek odtud je Horský hotel Portáš. Skvělá základna pro starty na hřeben Javorníků, náš cíl kultovního Nočního přejezdu Javorníků, nástup n návrat s Marikovského trailu. Vždy nám tu chutná, ať si dáte co si dáte. Horský hotel Duo na Horní Bečvě je vyhlášený svým wellness, nicméně byla by velká škoda nevyzkoušet cokoliv z jeho nabídky. Horský hotel Vsacký Cáb. Ondrova vaječina, to je laskomina jen to mlaskne. Halušky s vejci, hřiby a slaninou. To je jeden z tipů na ochutnávku. Naše základna je zatím ve Velkých Karlovicích. Hospoda Kyčerka přímo u stejnojmenného bike parku, Grand hotel Tatra….. od Valašských receptů po ty nejlepší světové recepty. Když vše doplníte o štamprlu slivovice, neprohloupíte.

Za přírodou Valašska

MTB trail
Za přírodou Valašska

Chceš vidět nádherné louky? Pastviny, lesy, prales, výhledy do krajiny, zvířata atd.atd. Zeptej se nás kudy tam u vleku v Bike parku Kyčerka a nebo už brzy v našem Info centru Bike SHOPa. Můžeš využít i průvodce.

Zbojnickými stezkami

MTB trail
Zbojnickými stezkami

Po stopách Zbojníků z Valašska, Beskyd a Slovenska. To se ti také bude líbit. Ze Vsetína na Liptál a Hošťálkovou, z Velkých Karlovic pak do Moravskoslezských Beskyd. Všude tu se pohybovali a je zde o nich mnoho pověstí a historek. Ty můžeš na kole jet po jejich stopách a prožívat jejich příběhy.

Místa bojů na Valašsku

MTB trail
Místa bojů na Valašsku

Možná se ti nebude chtít vracet se do pohnuté historie válek a bojů za svobodu a nezávislost. Nicméně to, že můžeš jezdit bezstarostně na kole, je zásluha našich předků, kteří obětovali své životy za právě zmíněnou svobodu a nezávislost. Od Templářů (kteří založili Vsetín jako jedno z pěti měst a obcí v Česku), doby středověku, přes Bílou horu a nejpohnutější historické období Valachů s jejich vzpourami, přes obě světové války se silným partyzánským hnutím až po dobu třetího odboje za totalitního komunistického režimu.

Všude jsou stopy příběhů se smutným i šťastným koncem Valašských hrdinů. Nechej se vtáhnout do těchto dějinných událostí a od místa k místu pojeď na kole.

Na tajňačku

MTB trail
Na tajňačku

Pouze s průvodcem a i po stezkách, které v mapách nikdy nebudou!!! Co vy na to?

Trasa na tvé přání

MTB trail
Trasa na tvé přání

Napiš nám jak si na tom s ježděním na kole, s kým chceš přijet a na jak dlouho, co vyhledáváš a další informace a my ti naplánujeme výlet jak se patří…. Ať s průvodcem nebo bez něj, jsme tu pro tebe a tvé zážitky.

TRASA 1

běžkařské trasy
TRASA 1

Rozcestí Soláň, Pepicentrum – Pluskovec Parkoviště (Pepicentrum) přejezd přes žel. trať, vlek u Bambuchů Třetinův kopec přejezd lyž. svahu v…

Rozcestí Soláň, Pepicentrum – Pluskovec

Parkoviště (Pepicentrum) přejezd přes žel. trať, vlek u Bambuchů Třetinův kopec přejezd lyž. svahu v 1/2 u Bambuchů (zvýšená patrnost) Bukoryška lyžařský areál Kyčerka Pluskovec točna.

AKTUÁLNÍ SJÍZDNOST TRATÍ

TRASA 2

běžkařské trasy
TRASA 2

Rozcestí Soláň – Miloňovky – rozc. Podťaté – Machůzky Parkoviště (Pepicentrum, u koupaliště) přejezd přes žel. trať, vlek u Bambuchů…

Rozcestí Soláň – Miloňovky – rozc. Podťaté – Machůzky

Parkoviště (Pepicentrum, u koupaliště) přejezd přes žel. trať, vlek u Bambuchů Třetinův kopec Miloňovky lyž. vlek Machůzky 1/2 svahu (zvýšená opatrnost, přednost lyžařům) rozc. Podťaté Machůzky lyž. areál, parkoviště, bufet. Jednosměrná trasa.

AKTUÁLNÍ SJÍZDOST TRAS

TRASA 3

běžkařské trasy
TRASA 3

Rozcestí Soláň, Pepicentrum – Miloňovky – rozc. Miloňov – Machůzky Parkoviště (Pepicentrum, u koupaliště) přejezd přes žel. trať, vlek u…

Rozcestí Soláň, Pepicentrum – Miloňovky – rozc. Miloňov – Machůzky
Parkoviště (Pepicentrum, u koupaliště) přejezd přes žel. trať, vlek u Bambuchů Třetinův kopec Miloňovky rozc. Miloňov Machůzky. Jednosměrná trasa.

 

AKTUÁLN Í SJÍZDNOST TRATÍ

TRASA 4

běžkařské trasy
TRASA 4

Machůzky – rozc. Miloňov – rozc. Soláň, Pepicentrum Machůzky (parkoviště, občerstvení) rozc. Miloňov mezi přírodním kluzištěm a Bečvou nad nádražím…

Machůzky – rozc. Miloňov – rozc. Soláň, Pepicentrum
Machůzky (parkoviště, občerstvení) rozc. Miloňov mezi přírodním kluzištěm a Bečvou nad nádražím ČD přejezd přes žel. trať, vlek u Bambuchů (zvýšená opatrnost) Pepicentrum, rozc. Soláň (parkoviště u koupaliště, občerstvení). Jednosměrná trasa.

AKTUÁLNÍ SJÍZDNOST TRATÍ

TRASA 5

běžkařské trasy
TRASA 5

Machůzky – Hotel Galík ( lyžažský areál Razula ) Léskové Machůzky (parkoviště, bufet) rozc. Podťaté přejezd přes silnici (Vsetín Makov,…

Machůzky – Hotel Galík ( lyžažský areál Razula ) Léskové
Machůzky (parkoviště, bufet) rozc. Podťaté přejezd přes silnici (Vsetín Makov, zvýšená opatrnost) pod Lanternou hotel Galik (parkoviště, občerstvení).

AKTUÁLNÍ SJÍZDNOST TRATÍ

TRASA 6

běžkařské trasy
TRASA 6

Ski areál Razula – Bařinka – Prales Razula – Dynčák – rozc. Babská – Ski areál Razula Ski areál Razula…

Ski areál Razula – Bařinka – Prales Razula – Dynčák – rozc. Babská – Ski areál Razula
Ski areál Razula (parkoviště, občerstvení) – lyž. vlekem výjezd na Bařinku – prales Razula – údolí Dynčák (občerstvení Hotel Horal) – přejezd komunikace Makov – Vsetín (zvýšená opatrnost, rozc. Babská – Hotel Galik (občerstvení, parkoviště) – ski areál Razula. Jednosměrný okruh.

AKTUÁLNÍ SJÍZDNOST TRATÍ

TRASA 7

běžkařské trasy
TRASA 7

Hotel Galík – Horal ( Dynčák )  Hotel Galik (parkoviště, občerstvení) rozc. Babská, hotel Babská (přejezd přes komunikaci Vsetín Makov,…

Hotel Galík – Horal ( Dynčák ) 
Hotel Galik (parkoviště, občerstvení) rozc. Babská, hotel Babská (přejezd přes komunikaci Vsetín Makov, zvýšená opatrnost) údolí Dynčák lyžařský vlek hotelu Horal občerstvení, parkoviště.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI

TRASA 8

běžkařské trasy
TRASA 8

Horal – Beskyd ( Sedlo ) hranice SR – Dupačka, Oselná – údolí Dynčák – Horal  Lyžařský vlek Hotelu Horal…

Horal – Beskyd ( Sedlo ) hranice SR – Dupačka, Oselná – údolí Dynčák – Horal 
Lyžařský vlek Hotelu Horal (parkoviště, občerstvení) přejezd přes komunikaci směr Makov, v první ostré pravotočivé zatáčce, dále po lesní cestě směr Beskyd (možnost napojení na hřebenovou trasu Soláň Třeštík Beskyd Kasárna Javorníky). Přejezd přes komunikaci směr Makov souběžně s červenou turistickou trasou na louce pod lesem směr Oselná, Dupačka. Z plochy pro manipulaci dřeva (křižovatka mnoha cest) po lesní cestě směr údolí Dynčák. Trasa sjízdná v obou směrech.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI

TRASA 9

běžkařské trasy
TRASA 9

Beskyd SR – Třeštík – Benešky – Soláň Čarták  Beskyd (U tabulí, občerstvení) vrchol Trojačka (pramen Bečvy) rozhledna Čarták blízko…

Beskyd SR – Třeštík – Benešky – Soláň Čarták 
Beskyd (U tabulí, občerstvení) vrchol Trojačka (pramen Bečvy) rozhledna Čarták blízko Hotelu Súkenická Třeštík (občerstvení) Pod Vysokou (nebo přes vrchol Vysoká po tur. červené 1071 m. n. m.) Polana Benešky (výhledy) Kotlová Soláň Čarták (parkoviště, občerstvení) Trasa sjízdná v obou směrech možnost pokračovat na trase Tanečnica Vsacký Cáb.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI

TRASA 10

běžkařské trasy
TRASA 10

Horal – prales Razula  Lyžařský vlek Hotelu Horal (parkoviště, občerstvení) vlevo nad údolím Dynčák pod vrcholem Homůlka prales Razula Trasa…

Horal – prales Razula 
Lyžařský vlek Hotelu Horal (parkoviště, občerstvení) vlevo nad údolím Dynčák pod vrcholem Homůlka prales Razula Trasa sjízdná v obou směrech nebo možnost sjezdu po místní komunikaci údolím Malá Hanzlůvka (neupravená trasa sjízdná pouze při dobrých sněhových podmínkách) Hospoda Pod Pralesem.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI

TRASA 11

běžkařské trasy
TRASA 11

Prales Razula – Lemešná – Podťaté ( sedlo Pindula ) hranice SR Lyžařský vlek Hotelu Horal (parkoviště, občerstvení) vlevo nad…

Prales Razula – Lemešná – Podťaté ( sedlo Pindula ) hranice SR
Lyžařský vlek Hotelu Horal (parkoviště, občerstvení) vlevo nad údolím Dynčák pod vrcholem Homůlka prales Razula Bařinka sedlo Pindula Trasa sjízdná v obou směrech nebo nástup na hřebenovou trasu (Beskyd Kasárna Javorníky tur. červená) nebo sjezd údolím Kubáňe do údolí Podťaté (tur. žlutá) Penzion Polanský (občerstvení).

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI

TRASA 12

běžkařské trasy
TRASA 12

Beskyd Pindula sedlo – Kasárna  Beskyd (U tabulí, občerstvení, tur. červená) Oselná Lemešná sedlo Pindula Hričovec Černá voda Butorky Kasárna…

Beskyd Pindula sedlo – Kasárna 
Beskyd (U tabulí, občerstvení, tur. červená) Oselná Lemešná sedlo Pindula Hričovec Černá voda Butorky Kasárna (občerstvení). Turistická trasa.

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNOSTI

TRASA 13

běžkařské trasy
TRASA 13

Kasárna – Ztracenec – Portáš – Javorník Kasárna (občerstvení, tur. červená) Butorky Velký Javorník (1071 m. n. m.) sedlo Gežov…

Kasárna – Ztracenec – Portáš – Javorník
Kasárna (občerstvení, tur. červená) Butorky Velký Javorník (1071 m. n. m.) sedlo Gežov nebo /Kasárna (Hotel Fran, tur. žlutá) sedlo Gežov/ Ztracenec (památník Tři kříže) sedlo Bukovina Malý Javorník (1019 m. n. m.) Frňovské sedlo Stolečný vrch Hotel Portáš (občerstvení) Kohútka (ski areál, parkoviště, občerstvení). Turistická trasa.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O SJÍZDNSOTI