Cyklostezka Bečva – Královna stezek Moravy

Line se malebnou krajinou kolem divoké Bečvy pod úpatími hor, mezi typickými dřevěnými chalupami, kolem jezer a koupališť, restaurací a občerstvovacích míst. Cyklostezka je opravdovou tepnou Bike resortu Valašsko. Bude cílem vaší cesty s dětmi za zábavou, startem na některou z MTB tras a zároveň i návratem z nich zpět do místa cíle vaší cesty na kole po Valašsku. Obrovskou výhodou této nejkrásnější stezky je napojení na vlak, který disponuje prostory na přepravu kol, takže když vám dojdou síly nebo zaskočí počasí, řešení je nasnadě. Na našem úseku v BRV je stezka dlouhá 42 km a je vhodná i pro in-line bruslení.

Z Velkých Karlovic do Velkých Karlovic. Pokud se ti nechce šlapat přes hřeben Vsetínských Beskyd na začátek Cyklostezky Bečva na Rožnovské straně, dovezeme tě na její začátek, jmenovitě k Hotelu Duo na Horní Bečvě, kde si dáš ranní cyklistickou snídani a pak se můžeš spustit dolů přes Prostřední a Dolní Bečvu do Rožnova. Na Prostřední Bečvě nebo i dříve po MTB trase pak můžeš pokořit na některém z našich kol Pustevny a Radhošť. V Rožnově pak nevynecháš Valašské muzeum v přírodě nebo návštěvu Jurkovičovy rozhledny.

Z Rožnova pod Radhoštěm pak kolem řeky dojedeš přes Zubří, Zašovou do Valašských Atén, do Valašského Meziříčí. Tady stojí za to shlédnout historické centrum, občerstvit se v některé z kaváren na náměstí a od soutoku Rožnovské se Vsetínskou Bečvou se vydat proti proudu té druhé jmenované do největšího valašského města Vsetína. Než do centra Valašska dojedeš, můžeš odbočit ke skalním útvarům, dojet se podívat k přehradě Bystřička, okoupat se v ní pod druhou nejstarší kamennou hrází na Moravě. Ve Vsetíně nakoukni na jeden z trailů Bike arény a do ní se vyprav na samostatný výlet. Ve Vsetíně, který je znám jako město velmi pohnuté a kruté historie pak můžeš navštívit zámek, občerstvit se v kavárnách a restauracích, zchladit se posezením v zámeckém parku nebo zavítat do obchodních center a doplnit zásoby. Vsetín je již součástí Bike resortu Valašsko a po Královně stezek Moravy tě zpět do místa tvého startu na pouť cyklostezkou Bečva dovede naše cyklistická tepna. Vše se dá zvládnout za jeden den. To ti doporučujeme hlavně na některém z našich elektrokol. Když to zvládneš za jeden den, tak si zcela jistě vybereš své další individuální cíle a další návštěvy. Na území SBRV ti cyklostezku v délce 42 km doporučujeme na celý den. Žádné starosti, jen tak jezdit…