Nejnavštevovanější
Cyklostezka Bečva - Královna stezek Moravy Více informací

MTB trail

Trasa na tvé přání

MTB trail
Trasa na tvé přání

Napiš nám jak si na tom s ježděním na kole, s kým chceš přijet a na jak dlouho, co vyhledáváš a další informace a my ti naplánujeme výlet jak se patří…. Ať s průvodcem nebo bez něj, jsme tu pro tebe a tvé zážitky.

Na tajňačku

MTB trail
Na tajňačku

Pouze s průvodcem a i po stezkách, které v mapách nikdy nebudou!!! Co vy na to?

Místa bojů na Valašsku

MTB trail
Místa bojů na Valašsku

Možná se ti nebude chtít vracet se do pohnuté historie válek a bojů za svobodu a nezávislost. Nicméně to, že můžeš jezdit bezstarostně na kole, je zásluha našich předků, kteří obětovali své životy za právě zmíněnou svobodu a nezávislost. Od Templářů (kteří založili Vsetín jako jedno z pěti měst a obcí v Česku), doby středověku, přes Bílou horu a nejpohnutější historické období Valachů s jejich vzpourami, přes obě světové války se silným partyzánským hnutím až po dobu třetího odboje za totalitního komunistického režimu.

Všude jsou stopy příběhů se smutným i šťastným koncem Valašských hrdinů. Nechej se vtáhnout do těchto dějinných událostí a od místa k místu pojeď na kole.

Zbojnickými stezkami

MTB trail
Zbojnickými stezkami

Po stopách Zbojníků z Valašska, Beskyd a Slovenska. To se ti také bude líbit. Ze Vsetína na Liptál a Hošťálkovou, z Velkých Karlovic pak do Moravskoslezských Beskyd. Všude tu se pohybovali a je zde o nich mnoho pověstí a historek. Ty můžeš na kole jet po jejich stopách a prožívat jejich příběhy.

Za přírodou Valašska

MTB trail
Za přírodou Valašska

Chceš vidět nádherné louky? Pastviny, lesy, prales, výhledy do krajiny, zvířata atd.atd. Zeptej se nás kudy tam u vleku v Bike parku Kyčerka a nebo už brzy v našem Info centru Bike SHOPa. Můžeš využít i průvodce.

Za Valašskou gastronomií

MTB trail
Za Valašskou gastronomií

My vás srdečně zveme na zážitky vůní a chutí do Bike resortu Valašsko. Na kolibách a horských chatách je samozřejmě všude dobře. My vám ale doporučíme ty zařízení, které náš Bike resort Valašsko dlouhodobě podporují a jsou zahrnuty v systému našeho cyklistického revíru. Začneme na Horském hotelu Kohútka. Když řekneme, že nejlepší borůvkové kynuté knedlíky na světě jsou právě odtud, tak nepřeháníme ani trochu.

Jen kousek odtud je Horský hotel Portáš. Skvělá základna pro starty na hřeben Javorníků, náš cíl kultovního Nočního přejezdu Javorníků, nástup n návrat s Marikovského trailu. Vždy nám tu chutná, ať si dáte co si dáte. Horský hotel Duo na Horní Bečvě je vyhlášený svým wellness, nicméně byla by velká škoda nevyzkoušet cokoliv z jeho nabídky. Horský hotel Vsacký Cáb. Ondrova vaječina, to je laskomina jen to mlaskne. Halušky s vejci, hřiby a slaninou. To je jeden z tipů na ochutnávku. Naše základna je zatím ve Velkých Karlovicích. Hospoda Kyčerka přímo u stejnojmenného bike parku, Grand hotel Tatra….. od Valašských receptů po ty nejlepší světové recepty. Když vše doplníte o štamprlu slivovice, neprohloupíte.

Za umělci Valašska

MTB trail
Za umělci Valašska

Soláň, Karolinka, Nový Hrozenkov, Velké Karlovice, Vsetín, Hovězí. Všude tu zanechali stopu umělci z Valašska. Malíři, spisovatelé, básníci, skláři, divadelníci. Ponořte se do jejich tvorby a jeďte po jejich stopách na kole třeba od nás z půjčovny.

Za vodními plochami Valašska

MTB trail
Za vodními plochami Valašska

Pokud tě zajímají vodní plochy, na území Bike resortu Valašsko si vybereš. Plavky do báglu a hurá. Okoupat se můžeš na koupališti ve Velkých Karlovicích, ve Vsetíně, ve Zděchově. Vyhledávaným místem koupání je pak přírodní nádrž Na Stanoch přímo u cyklostezky v Novém Hrozenkově. Další možnost koupání je kousek od našeho dalšího partnera, u Horského hotelu Duo na Horní Bečvě v přehradě. Velká přehrada bez možnosti koupání je Stanovnica, nacházející se ve stejnojmenném údolí ve sklářském městě Karolinka a stojí za to se kolem ní projet na bajku.

Pro milovníky romantiky a samoty doporučujeme dvě místa s jezery. Tím prvním je jezero v Jezerném ve Velkých Karlovicích. Kdo viděl seriál Doktor Martin, tak si možná vybaví scénu, kdy se Mirek Donutil trošku v tomto jezeře pobil s Luďkem Sobotou. Druhou vodní plochou v horách je Cábské jezero. Nejlépe dostupné od našeho dalšího partnera, Horského hotelu Vsacký Cáb. Od Cábu je to už co by kamenem dohodil k druhé nejstarší kamenné přehradě na Moravě, na Bystřičku. Tady se už zase koupat můžete.

Za skalními útvary Valašska

MTB trail
Za skalními útvary Valašska

Ze sedla kola můžeš poznat i skalní útvary, kterých na Valašsku není opravdu málo. Ve Vsetíně je nejvyšší skalní útvar v okrese Vsetín, Valova skála. Třeba tam potkáš při cvičení i kluky z Horské služby. Svantovítova skála, Medůvka, Jarcovská gula, Klenovské skály, to je jen krátký výčet možností projet se kolem skal či si na ně vylézt od Vsackého Cábu směrem k Valašskému Meziříčí. Další skály jsou dostupné ze Vsetína na Horní Lideč. Jsou rozmanité a krásné. Lačnovské skály, pověstí opředené Čertovy skály a samozřejmě ze Zděchova nejdostupnější Pulčínské skály ze skalním městem. Stojí za návštěvu.

Marikovský singletrail /Traildorado/

MTB trail
Marikovský singletrail /Traildorado/

U jednoho z hlavních partnerů BRV, u Horského hotelu Portáš na Javorníkách začíná více než 18 kilometrů dlouhý vrstevnicový trail. Jeho objevitelé a udržovatelé, slovenští kamarádi z Púchova vedení Tonym Podstránskym, jej upravují prakticky každý víkend. Jedná se o velmi krásnou, přírodní trasu, která svou délkou a technickou náročností splňuje všechny parametry skvělé zábavy na kole. Když nás oslovíte, domluvíme vám jako průvodce třeba právě Tonyho a pak se už jen můžete oddat jízdě, která vám nedovolí myslet na nic jiného, než na jízdu samotnou. Maximální relax. Návrat na Portáš po celodenní vyjížďce a třeba halušky s brynzou nebo pivo nesoucí název historických strážců hor, podle kterých nese hotel svůj název je už jen třešnička na dortu za dnem v sedle.

Biketrails Valašsko

MTB trail
Biketrails Valašsko

Trailové lokace na území Bike resortu Valašsko nabízejí další možnosti ježdění na uměle vybudovaných tratích. Jednou z nich je trail Tanečnica ve Zděchově, který bude mít již brzy bratříčka v podobě dalších trailů. Trail Baďurka je koncipován jako okruh vedoucí od Bike parku Kyčerka do Bike parku Kyčerka. Po prudším výjezdu, který není úplně zadarmo, se vám na hřebenových loukách pod Javorníčkem otevřou opravdu nejkrásnější výhledy, které Valašsko nabízí. Po kochací části se dostanete do lesů u Bike parku Kyčerka tady už začíná vaše neskutečná jízda plná zábavy.

Bike aréna Vsetín

MTB trail
Bike aréna Vsetín

Jedinečný bikový areál na úpatí Hostýnských vrchů stojí určitě za návštěvu. Svou rozlohou je největším areálem svého druhu ve Zlínském kraji. Všechny typy trailů, blízkost Vsetína garantuje kvalitní servisní zázemí některého s cykloobchodů a servisů. V blízkosti je Bike and Fishing Camp a nebo ubytování přímo v aréně v horské plně vybavené chatě Nivka.

Hřeben Javorníků

MTB trail
Hřeben Javorníků

Přes Oselnou vyšlapeme po státní hranici na kopec Lemešná a sjedeme do stejnojmenného sedla. Zde křižujeme asfaltovou silnici ze slovenského Makova do Lyžařského střediska Kasárně, které je dalším cílem naší cesty. Ať už nahoru využiješ k výjezdu zmíněnou cestu nebo pokračuješ po turistické značce ve zdolávání hor a nevadí ti, že budeš i chvíli tlačit svoje kolo, tak se obě cesty potkají těsně před Kasárnami v sedle Butorky.

Na Kasárnách je více možností, kde se občerstvit. My doporučujeme třeba hotely Hájenka, Fran, Bačkárka. Od nich se vyšplháme pro změnu na nejvyšší horu Javorníků, kterým je Velký Javorník. Jeho nadmořská výška je přes 1070 metrů. Pak následuje nádherná hřebenová trasa cca 14 km dlouhá přes Stratenec s rozhlednou na nejvyšší bod české strany Javorníků, Malý Javorník. Odtud je to už jen kousek k Portáši ze skvělou atmosférou horské boudy a nebo na nedalekou Kohútku, která je známá jako největší lyžařský areál v okrese Vsetín a místní borůvkové knedlíky prostě do sebe musíš nasoukat. Litovat nebudeš, stejně tak, jako nebudeš litovat dalšího úseku trasy. Pořád lemuješ státní hranici. U rozcestí zvaného Krkostěna /proč asi J / se můžeš rozhodnout, zda budeš pokračovat na Papájské sedlo, které je místem prvního příchodu čs.vojáků od ČR v květnu 1945 nebo sjedeš přes nádherné horské louky do Huslenek a do Vsetína dojedeš zbývajících cca 12 km po cyklostezce nebo trasu přes zmíněné Papájské sedlo a přes Makytu dojedeš na sedlo Radošov a vydáš se do Zděchova, kde je parádní koupaliště s horskou vodou a jeden z trailů Biketrails Valašsko. Čeká tě tady náročný výjezd na kopec Filka a z něj už pak jedeš na vrchol Jahodný a z Javorníků se spustíš těsně před Vsetínem do obce Ústí a poslední 3km tě do města dovede Cyklostezka Bečva. Prostě paráda. I tento hřeben doporučujeme rozdělit na dvě individuální vyjížďky. Hranicí je sedlo Kohútka s místním Slovensko-českým infocentrem. Prostě paráda.

Hřeben Vsetínských Beskyd

MTB trail
Hřeben Vsetínských Beskyd

Doporučeným místem startu je Vsetín, odkud se vyšplháš cca 13 km dlouhým stoupáním kolem Valovy skály na nejvyšší bod města Vsacký Cáb se stejnojmenným hotelem. V nadmořské výšce 843 m.n.m., se od horské chaty, která je součástí Valašské Bike tour, vydáš směrem na Vsackou Tanečnici a odtud na Soláň. To budeš mít za sebou dalších 15 km.

Na Solání je více cílů návštěv. Od restaurací v místních hotelových zařízeních a horských chatách, přes Zvonici s galerií a infocentrem až po další galerie. Těch je tu tolik proto, že Soláň je horou, která odjakživa přitahovala Valašské umělce. Po prohlídce této nádherné hory patřící katastrálně pod město Karolinka se naše pouť směřuje na Benešky, Vysokou (nejvyšší kopec Vsetínských Beskyd /1024 m.n.m./) na Bumbálku. Tady jsme na chvíli na návštěvě na Slovensku. Sjedeme po lesní cestě na Bezkyd. Odtud sjedeš po jednom z trailů Biketrails Valašsko na začátek Cyklostezky Bečva v Leskovém ve Velkých Karlovicích. Hřeben se často jezdí i v opačném směru a je možno jej rozdělit na dvě etapy. Hraničním místem je hora Soláň. Více informací v Bike centru SHOPa ve Velkých Karlovicích.

Velká horská podkova – MTB

MTB trail
Velká horská podkova – MTB

Na trase určené pro horská kola po hřebenech Vsetínských Beskyd pojedeš 103 km. Doporučeným místem startu je Vsetín, odkud se vyšplháš cca 13 km dlouhým stoupáním kolem Valovy skály na nejvyšší bod města Vsacký Cáb se stejnojmenným hotelem. V nadmořské výšce 843 m.n.m., se od horské chaty, která je součástí Valašské Bike tour, vydáš směrem na Vsackou Tanečnici a odtud na Soláň. To budeš mít za sebou dalších 15 km.

Na Solání je více cílů návštěv. Od restaurací v místních hotelových zařízeních a horských chatách, přes Zvonici s galerií a infocentrem až po další galerie. Těch je tu tolik proto, že Soláň je horou, která odjakživa přitahovala Valašské umělce. Po prohlídce této nádherné hory patřící katastrálně pod město Karolinka se naše pouť směřuje na Benešky, Vysokou (nejvyšší kopec Vsetínských Beskyd /1024 m.n.m./) na Bumbálku. Tady jsme na chvíli na návštěvě na Slovensku. Sjedeme po lesní cestě na Bezkyd. Přes Oselnou vyšlapeme po státní hranici na kopec Lemešná a sjedeme do stejnojmenného sedla. Zde křižujeme asfaltovou silnici ze slovenského Makova do Lyžařského střediska Kasárně, které je dalším cílem naší cesty. Ať už nahoru využiješ k výjezdu zmíněnou cestu nebo pokračuješ po turistické značce ve zdolávání hor a nevadí ti, že budeš i chvíli tlačit svoje kolo, tak se obě cesty potkají těsně před Kasárnami v sedle Butorky. Na Kasárnách je více možností, kde se občerstvit. My doporučujeme třeba hotely Hájenka, Fran, Bačkárka. Od nich se vyšplháme pro změnu na nejvyšší horu Javorníků, kterým je Velký Javorník. Jeho nadmořská výška je přes 1070 metrů. Pak následuje nádherná hřebenová trasa cca 14 km dlouhá přes Stratenec s rozhlednou na nejvyšší bod české strany Javorníků, Malý Javorník. Odtud je to už jen kousek k Portáši ze skvělou atmosférou horské boudy a nebo na nedalekou Kohútku, která je známá jako největší lyžařský areál v okrese Vsetín a místní borůvkové knedlíky prostě do sebe musíš nasoukat. Litovat nebudeš, stejně tak, jako nebudeš litovat dalšího úseku trasy. Pořád lemuješ státní hranici. U rozcestí zvaného Krkostěna /proč asi J / se můžeš rozhodnout, zda budeš pokračovat na Papájské sedlo, které je místem prvního příchodu čs.vojáků od ČR v květnu 1945 nebo sjedeš přes nádherné horské louky do Huslenek a do Vsetína dojedeš zbývajících cca 12 km po cyklostezce nebo trasu přes zmíněné Papájské sedlo a přes Makytu dojedeš na sedlo Radošov a vydáš se do Zděchova, kde je parádní koupaliště s horskou vodou a jeden z trailů Biketrails Valašsko. Čeká tě tady náročný výjezd na kopec Filka a z něj už pak jedeš na vrchol Jahodný a z Javorníků se spustíš těsně před Vsetínem do obce Ústí a poslední 3km tě do města dovede Cyklostezka Bečva. Prostě paráda.

Karlovské MTB okruhy

MTB trail
Karlovské MTB okruhy

Tyto okruhy mají start a cíl ve Velkých Karlovicích. Jejich délka také přesahuje 150 kilometrů a podobně jako Vsetínské okruhy jsou vedeny různými místy Valašska. Lze je různě kombinovat a jsou velmi atraktivní.

Vsetínské MTB okruhy

MTB trail
Vsetínské MTB okruhy

Trasy o celkové délce přes 180 km vyrážejí ze Vsetína do okolí. Jsou nejstaršími značenými okruhy takového rozsahu pro MTB v ČR. Přes skalní útvary, návštěvu Hostýnských vrchů, Vsetínských Beskyd, Javorníků a Vizovických vrchů, poznáte místa nejstaršího osidlování Valašska, místa, kde se odehrávaly boje od dob pradávných až nedávných za svobodu, místa rozhleden a nádherných vyhlídek do krajiny…. Jen nasednout a jet.

Valašská bike tour

MTB trail
Valašská bike tour

Od hotelu k hotelu s převozem zavazadel, s průvodcem i bez něj, s možností polopenze a zapůjčením kol. Vícedenní přejezdy hor po nejkrásnějších i zapomenutých místech Bike resortu Valašsko.

Noclehy ti zařídíme v těchto ubytovacích a hotelových zařízeních: Horský hotel Tatra Velké Karlovice, Penzion Gaudeamus a Valašské chalupy ve Velkých Karlovicích, Horský hotel DUO na Horní Bečvě, Horský hotel Portáš a Horský hotel Kohútka na Javorníkách, Horský hotel Vsacký Cáb ve Vsetíně, Chata Nivka přímo u Bike arény Vsetín. Možnost 4 denních nebo 6-ti denních balíčků!!!!